Достапни линкови

Техеран: Посета на Џек Строу


Британскиот секретар за одбрана Џек Строу, во рамките на напорите за обезбедување консензус за акција против Ирак, денеска допатува во Техеран. Иран најави дека ќе ги почитува сите резолуции на Обединетите Нации во врска со Ирак.
XS
SM
MD
LG