Достапни линкови

Софија: Експлозија на авотмобил бомба во Софија


Автомобил бомба експлодира изутрината во центарот на Софија при што загина една жена, случаен минувач. Полицијата го испитува инцидентот, а засега не се познати никакви други детали.
XS
SM
MD
LG