Достапни линкови

Турција: План за формирање шест бегалски кампови


Турските власти планираат да формираат шест бегалски кампови на границата со Ирак, во случај на воена интервенција против Багдад. За време на заливската војна околу 500 илјади ирачки Курди побараа засолниште на турската граница.
XS
SM
MD
LG