Достапни линкови

Тел Авив: Според Шарон синоќешниот израелски напад неопходен


Израелскиот премиер Ариел Шарон рече дека вчерашниот воен напад во кој беа убиени 14 Палестинци, а беа повредени околу 80 лица бил неопходен за обезбедување на сигурнот на сите граѓани на Израел, но додаде оти жали што настрадале цивили. Нападот на израелскта војска во Газа беше преземен за време на средбата на Шарон со евро-претставникот Хавиер Солана кој пак изјави дека е шокиран од акцијата на Израел.
XS
SM
MD
LG