Достапни линкови

Малезија: Уапсен милитантот Ахмед Ибрахим Билал


Малезиската полиција во Куала Лумпур го уапси американскиот милитант Ахмед Ибрахим Билал за кого Вашингтон претходно јави дека е поврзан со терористичките напади на Ал Каеда од 11-ти септември. Билал кој се криел во еден исламски колеџ наскоро ке биде екстардиран на Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG