Достапни линкови

Кашмир: Двајца војници загинаа во напад на милитантите


Двајца војници загинаа и три лица се ранети во напад на исламските бунтовници на едно бирачко место во Кашмир каде што денеска се одржуваа послената фаза од регионалните избори. По нападот со гранати еден од бунтовниците загинал, а другиот побегнал. Од почетокот на август од кога се распишани изборите во индискиот дел на Кашмир околу кој се спорат Индија и Пакистан настрадаа повеке од 700 лица.
XS
SM
MD
LG