Достапни линкови

Пакистан: Успешна проба на балистичка ракета со среден дострел


Пакистан денеска успешно изврши проба на балисттичка ракета од среден дострел.Оваа проба која е втора за една недела е направена два дена пред парламентарните избори во таа земја и во истиот ден кога Индија го одржува последниот круг регионлани избори во спорниот регион Кашмир. Минатат недела кога Пакистан ја тестираше ракетата земја-земја неколку часа подоцна и Индија изведе таква проба.
XS
SM
MD
LG