Достапни линкови

Вашингтон: Буш ќе се обрати на американските граѓани


Американскиот претседател Џорџ Буш, како што е најавено, денеска треба да им се обрати на aмериканските граѓани во врска со режимот на ирачкиот лидер Садам Хусеин. Се очекува Буш, со овој говор, да се обиде да ја зголеми поддршката од американските граѓани и политичари, но и од светските лидери.
XS
SM
MD
LG