Достапни линкови

Париз: Градоначалникот нападнат и полесно повреден


Градоначалникот на Парис Бертран Делано е полесно повреден откако синоќа бил нападнат со нож во пределот на стомакот од страна на еден 39 годишен човек кој влегол во просторите на општината каде што се одржувала културна манифестација. Полицијата го привела напаѓачот, кој од претходно им е познат на ораните за гонење, но мотивот за напдот врз 52 годишниот грдоначалник на Париз кој и припага на левицата не е соопштен.
XS
SM
MD
LG