Достапни линкови

Запорожје: Средба на Путин и Кучма


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе оствари средба со украинскиот лидер Леонид Кучма во Запорожје на која тие ќе разговараат за соработката меѓу двете земји особено во делот на трговијата со природен гас. Путин попладне ќе замине во Молдавија на средби со претставниците на владата на таа земја.
XS
SM
MD
LG