Достапни линкови

Атина: Експлозија на бомба


Во Атина изутрината експлодирала бомба која била поставена под банкомат на американската банка Сити банк, но повредени нема соопшти полицијата на Грција. Ова е трет напад неделава во Атина, за кој досега никој не ја преземал одговорноста но, тие се поврзуваат со постоењето на екстремистички групи кои ја поддржуваат терористичката група 17 ти Ноември.
XS
SM
MD
LG