Достапни линкови

Русија: Осуда за неодамнешното бомбардирање на радар во Ирак


Русија изрази осуда за неодамнешното бомбардирање од стрна на воените авиони на Британија и наСоединетите држави врз радарот на Ирак во зоната за забранети летови. Руското минситерство за надворешни работи вчера соопшти дека каква и да е акција на насилство врз суверенитетот и територијалниот инегритет на Ирак не треба да биде дозволена.Оваа министерство додава дека приоритет за решавање на Ирачкото прашање треба да претставува вракањето на инспекторите за оружје на Обединетите нации во Ирак.
XS
SM
MD
LG