Достапни линкови

Кипар: Разговори на Кофи Анан со претставници на поделениот остров


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан ги започна дводневните разговори со лидерите на грчкиот и на турскиот дел на Кипар Клеридис и Денкташ. Цел на разговорите, како што соопшти Анан, е да се изнајдат решенија барем за основните прашања за поделениот остров и тоа до крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG