Достапни линкови

Северна Кореа: Посета на специјалниот претставник на САД Кели


Специјалниот претставник на Соединетите држави за Источна Азија и Пацификот Џејмс Кели денеска пристигна во три дневна посета на Северна Кореја на разговори со највисокоите претставниците на таа земја. Откако пред две години дијалогот меѓу двете земји беше прекинат Кели очекува на средбите во фокусот да бидат загруженоста и сомневањата на Вашингтон дека Северна Кореја производува и извезува оружје за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG