Достапни линкови

Хаг: Плавшиќ ќе ја признае вината


Поранешната претседателка на Република Српска Билјана Плавшиќ денеска во Хаг ќе изјави дека е виновна за геноцид што е направен во војната во Босна и Херцеговина. Попладневната седницата на која таа ќе ја промени изјавата што ја даде минатата година кога пред трибуналот рече дека не се чувствува виновна во однос на обвинението што судот го покрена против е закажана на барање на одбраната на Плавшиќ.
XS
SM
MD
LG