Достапни линкови

Ирак: Авион на НАТО стрелал на мобилен радар


Авион на НАТО стрелал врз мобилен радар во јужен Ирак на 160 километри од Багдад соопшти централната команда на Соединетите држави. Вчерашниот напад, за кој нема детали за штетата, уследил по летот на ирачки воен авион во јужната зона за забранети летови.
XS
SM
MD
LG