Достапни линкови

Кашмир: Нови насилства и жртви


По вчерашните насилства на изборите во Кашмир кога беа убиени 15 лица денеска исламските милитанти во серија напади усмрттиле уште десет лица.Со тоа милитантите кои бараат независност на Кашмир или негово соединување со Пакистан се обидуваат да го нарушат изборниот процес во тој дел на Индија.
XS
SM
MD
LG