Достапни линкови

Камшмир: Девет убиени во напад на автобус


Девет лица се убиени од страна на еден неидентификуван напаѓач кој со пиштол стрелал врз автобус во Кашмир јави полицијата. Познато е оти на исламските милитанти кои бараат независност за индискиот Кашмир или интеграција со Пакистан им одговара гласањето кое е во тек да биде прекинато.
XS
SM
MD
LG