Достапни линкови

Хаг: Започна сведочењето на Месиќ во судењето на Милошевиќ


Во продолжението на судењето против поранешниот југолсовенски претседтеол Слободан Милошевиќ кој е обвинет за злосторства и геноцид денеска во Хашкиот Трибунал започна да сведои хрватскиот претседтаел Стипе Месиќ. Тој како што се највува треба да понуди докази дека Милошевиќ е одговорен за целиот балкански конфликт што запошна во 1990-тата година.
XS
SM
MD
LG