Достапни линкови

Вашингтон: Препорака од Пауел до граѓаните на Босна за изборите


Американскиот секретар Колин Пауел им препорача на граѓаните на Босна на претстојните избори да гласаат за реформи и додаде оти тоа ке ја насочи земјата кон европсите инегративни процеси. Пауел исто така изрази загриженост дека без поголем прогрес во иднина таа земја може да се соочи со мегународна изолација.
XS
SM
MD
LG