Достапни линкови

Москва: Разговори на Шарон со Путин и Иванов


Израелскиот премиер Ариел Шарон денеска во Москва ќе разговара со рускиот претседател Владимир Путин и со шефот на дипломатијата Игор Иванов. Се очекува Шарон да ја изнесе израелската загриженост од рускиот трансфер на нуклеарна технологија во Иран и за релациите на Москва со Ирак.
XS
SM
MD
LG