Достапни линкови

Виена: Состанок на инспекторите за оружје и ирачки претставници


Инспекторите за оружје на Обединетите Нации и ирачки претставници денеска во Виена разговараат за враќање на меѓународната инспекција во Ирак. Според дипломати на Светската организација нема да се преговара, а состанокот ќе биде фокусиран само на технички прашања.
XS
SM
MD
LG