Достапни линкови

Брисел: Состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ


Во Брисел денеска се одржува состанок на министрите за надворешни работи на Европската Унија. Главни теми се ирачката криза, состојбата на Блискиот Исток, како и разликите со Русија околу статусот на руската енклава Калининград кога во 2004-та година Полска и Литванија ќе станат членки на Унијата.
XS
SM
MD
LG