Достапни линкови

Хаг: Месиќ денеска ќе сведочи против Милошевиќ


На судскиот процес во Хашкиот трибунал против Слободан Милошевиќ, денеска ќе сведочи хрватскиот претседател Стипе Месиќ. Тој беше последниот претседател на поранешна Југославија пред избувновањето на војната, а Милошевиќ во тоа време беше претседател на Србија.
XS
SM
MD
LG