Достапни линкови

Белград: Коштуница и Лабус во вториот круг


Според првичните неофицијални резултати од вчерашните претседателски избори во Србија, во вториот круг се пласираа Воислав Коштуница со 31,13 насто од гласовите и Мирољуб Лабус со околу 28 проценти. За лидерот на радикалите Воислав Шешељ гласале околу 23 насто. Одзивот на гласачите бил околу 55 насто, а вториот круг е закажан за 13-ти октомври.
XS
SM
MD
LG