Достапни линкови

Индија: Убиени пет милитанти


Индиската полиција соопшти дека застрелала петмина осомничени милитанти во градот Бангалор.Еден од нив Имам Али бил најбараниот муслимански екстремист.Ова група е обвинета за напад врз штабот на хинду партијата во Мадрас во 1993 та година кога беа убиени десет лица.
XS
SM
MD
LG