Достапни линкови

Камбоџа: Повеќе од половина милион болни од сида до 2010


Се претпоставува дека повеке од половина милион жители на Камбоџа до 2010 година ке бидат заразени од вирусот на сидата. Генералниот секретар на нациналниот совет на Камбоџа Тија Фала по повод утрешната конференција за сидата рече дека сите граѓани на таа земја мора да помогната во нејзиното искоренување. Досега во Камбоџа од сидата умреле околу 99 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG