Достапни линкови

Вашингтон: Продолжуваат протестите против глобализацијата


Илјадници демонстранти кои се противат на глобализацијата во светот продолжуваат и денеска со протестите против сиромаштијата и можноста од напад од страна на Соединетите Држави врз Ирак пред седиштетото на Меѓународниот Монетарен Фонд и Светската Банка каде што се одржува дводневниот годишен состанок. Во центарот на Вашингтон вчера беа распоредени околу три илјади полицајци под целосна опрема кои поставија метални барикади околу седиштето на ММФ и Светската банка.
XS
SM
MD
LG