Достапни линкови

Сант Петерсбург: Четири загинати во пожар


Четири лица загинаа, а 64 се повредени во пожар што денеска избувна во едно младинско одморалиште во Сант Петерсбург, јавија агенциите. Пожарникарите сеуште се обидуваат да ја изгаснат стихијата.
XS
SM
MD
LG