Достапни линкови

Хаг: Милошевиќ го продолжи излагањето


Поранешниот југословенски претседател Слободан Милошевиќ денеска го продолжи своето излагање пред Хашкиот трибунал во врска со обвинувањата за воените злосторства во Босна и во Хрватска. Тој ги обвини западните држави за војната во Југославија во 90-тите години. Денеска се очекува појавување на првиот сведок во оваа втора фаза од процесот против Милошевиќ.
XS
SM
MD
LG