Достапни линкови

Њујорк: Источен Тимор од денеска 191-та земја членка на ОН


Источен Тимор денеска ќе стане 191-та земја членка на Обединетите Нации. Оваа земја стекна независност пред четири месеци, по неколку вековната колонизација од Португалија и 24-годишната окупација од Индонезија.
XS
SM
MD
LG