Достапни линкови

Вашингтон: Состанок на министрите за финансии на Г7


Министрите за финансии на Групата 7 најразвиени индустриски земји на денешниот состанок во Вашингтон ќе разговараат за последиците врз светската економија од можната воена интервенција врз Ирак. Тема на состанокот е и економската криза во Латинска Америка. За време на состанокот, во Вашингтон се најавени анти-капиталистички и анти-воени демонстрации.
XS
SM
MD
LG