Достапни линкови

Лондон: Барање од Хрватска за предавање на поранешен генерал на Хаг


Велика Британија побара од Хрватска да го уапси и да му го предаде на Хашкиот трибунал поранешниот армиски генерал Јанко Бобетко, кој е обвинет за воени злосторства. Хрватска е предупредена дека нејзината интеграција во НАТО и Европската Унија зависи од соработката со Хашкиот трибунал.
XS
SM
MD
LG