Достапни линкови

Белград: Изборен молк пред претседателските избори


Во Србија од полноќ е во сила изборниот молк пред неделните претседателски избори. Пријавени се 11 кандидати, а според последните истражувања на јавното мислење, најголеми шанси за успех имаат Мирољуб Лабус, кој ја има подршката на премиерот Зоран Џинѓиќ, и актуелниот југословенски претседател Воислав Коштуница.
XS
SM
MD
LG