Достапни линкови

Вашингтон: САД има информација дека Ирак и помагал на Ал Каеда


Советникот за безбедност на американскиот претседтел Кондолиза Рајс изјави дека Соединетите држави имаат информација оти Ирак и помагал на терористичката организација Ал Каеда да го развива хемиското оружје и дека на некои нејзини членови им овозможувал прибежиште. Ова е првото конкретно обвинување на Вашингтон за поврзаноста на ирачкиот претседател Садам Хусен со терористите предводени од Осама Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG