Достапни линкови

Сараево: Солана препорачува да се гласа за реформистите


Високиот претставник на Европската унија за надворешна и безбедносна политика кој денеска е во посета на Сараево им препорача на Босанските граѓани да гласаат за реформистите. Претстојните парламентарни избори во октомври се клучни за приближување на Босна кон Евопските интеграции потенцираше Солана по средбата со министерот за надворешни работи Златко Лагумџија.
XS
SM
MD
LG