Достапни линкови

Стразбур: Ирак на дневен ред на Советот на Европа


Советот на Европа денеска во Стразбур ке расправа за заканата од воена акција против Ирак. Шпанскиот известувач на парлментарното собрание Гилермо Мартинез во својот извештај го предупреди Вашингтон за опасноста од акција надвор од рамките на Обединетите Нации и покрај тоа што смета дека недемократскиот режим на Багдат претставува опасност за целиот регион.
XS
SM
MD
LG