Достапни линкови

Газа: Убиени двајца Палестинци


Израелската војска изутрината во Западниот брег и Газа убила двајца Палестинци, јавија агенциите. Кај едниот од убиените кој се обидувлал да влезе во Газа е најдено оружје. Израелскиот премиер Ариел Шарон и покрај притисокот од мегунардната зедница изјви оти нема да биде прекината опсадата на седиштето на палестинскиот лидер Јасер Арафат и додаде оти Палестинците се обидуваат да ги зголемат нападите против Израелците по најавата на Соединетите држави за напад против Ирак
XS
SM
MD
LG