Достапни линкови

Киев: Кучма ги отфрли барањата за негова оставка


Украинскиот претседател Леонид Кучма денеска ги отфрли барањата на опозицијата за негова оставка, по што продолжи штрајкот со глад на околу 50 пратеници во парламентот. Истовремено пред Собранието во Киев продолжија демонстрациите против украинскиот претседател.
XS
SM
MD
LG