Достапни линкови

Рамала: Арафат ја повика меѓународната заедница да реагира


Палестинскиот лидер Јасер Арафат денеска ја повика мегунардната заедница да реагира за ги натера израелските сили да ја прекинат опсадата врз неговото седиште во Рамала во согласност со резолуцијата на Советот за Безбеднсот и на Обединетите Нациии. Тој додаде дека воздржаноста што Соединетите Држави ја покажаа за време на гласањето на резолуциајта со која од Израел се бара веднаш да ја прекине опсадата е доказ дека политиката на Израел е изолирана.
XS
SM
MD
LG