Достапни линкови

Карачуја: Убиени шест лица


Двајца непознати напагачи денеска влегоа во канцеларијата на христијанската добротворна организациај во градот Карачуја во Пакистан и убија шест а ранија четири лица. Ова е последен во низата крвави напади во Пакистан во кои загинаа над 100 лица.
XS
SM
MD
LG