Достапни линкови

Москва: Воен напад на Ирак последна опција


Рускиот министр за одбрана Сергеј Иванов изјави дека е можен воен напад против Ирак, но дека тоа е последната опција. Според Иванов, пред да се употреби сила мора да се постигне консензус во Советот за безбедност на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG