Достапни линкови

Тбилиси: Нова понуда на Шеварнадзе за Русија


Претседателот на Грузија Едуард Шеврдандзе денеска повторно и понуди на Русија да испрати воени посматрачи во грузискиот регион Панкиси за да утврдат дека таму нема чеченски бирци или меѓународни терористи. Москва претходно се закани дека ќе интревенира во регионот поради присуство на странски терористи.
XS
SM
MD
LG