Достапни линкови

Рамалах: Продолжува акцијата на израелската војска


Израелската војска денеска продолжува со уривањата во седиштето на палестинскиот лидер Јасер Арафат во Рамалах. Министерот за одбрана на Израел Бенџамин Бен Елијазер изрази надеж дека милитантните Палестинци за кои израел се сомнева дека се наогаат во седиштето на палестинскиот лидер Арафат ќе се предадат. Во исто време над илјада демонстранти се собираат на повеке места на западниот брег во знак на протест против израелската опсада.
XS
SM
MD
LG