Достапни линкови

Рамалах: Демолирани неколку згради во близината на седиштето на Арафат


Израелските сили демолираа неколку згради во близина на седиштето на палестинскиот лидер Јасер Арафат во Рамала. Палестинците јавуваат дека Арафат не е повреден, но оти е во опасност.
Израел кој го обвини Арафат за самоубиствениот бомбашки напад во четвртокот кога загинаа пет лица, а повеќемина беа повредени,објави дека операцијата ке престане кога физички ке го изолираат Арафат и ке ги заробат милитантите во неговото седиште. Вашингтон го повика Израел на воздржаност, а Палестинските власти на спречување на нападите врз цивилите.
XS
SM
MD
LG