Достапни линкови

Москва: Тројца офицери загинаа при уривање на хеликоптер


Тројца руски офицери загинаа кога воен хеликоптер се урна во западниот дел на Русија, се дознава од официјални извори.
Хеликоптрот Ми 24 се урнал дедека бил на тренинг лет при што паднал врз куќа во регионот Калуга која потоа се запалила. Причината за урнувањето на хеликоптерот не е позната.
XS
SM
MD
LG