Достапни линкови

Рамалах: Арафат под опсада


Израелските сили го држат под опсада палестинскиот лидер Јасер Арафат во неговото седиште во Рамалах на западниот брег а тенкови на израелските сили се пратени длабоко во појасот Газа откако вчера во самоубиствен напад петмина изралци загинаа, а 50 беа ранети. Израел соопшти дека војската влегла во седиштето на Арафат за да го изолира палетстинскиот лидер. При тоа таа принуди 20 Палестинци да се предадат. Палестинските власти побара од меѓунардната заедница да ја спречи агерсијата.
XS
SM
MD
LG