Достапни линкови

Израел: Исламски Џихад ја презеде одговорноста за синоќешниот самоубиствен напад


Палестинската милитантна организација Исламски Џихад ја презеде одговорноста за вчерашниот самоубиствен напад во кој загина и еден израелски полицаец. Тоа беше прв палестински самоубствен напад од почетокот на минатиот месец.
XS
SM
MD
LG