Достапни линкови

Осака: ОПЕК ќе го задржи сегашното ниво на производство


Организацијата на земјите-извознички на нафта ОПЕК на состанокот во Осака реши до крајот на годинава да го задржи актуелното ниво на производство од над двесет и еден милион барели дневно. Се очекуваше ОПЕК да направи измени на ова производство поради можната американска воена операција против Ирак.
XS
SM
MD
LG