Достапни линкови

Вашингтон: САД нема да интервенира во Ирак ако Хусеин замине во егзил


Американскиот секратар за одбрана Доналд Рамсфелд изјави дека Вашингтон нема воено да интервенира во Ирак доколку Садам Хусеин доброволно замине во егзил како што тоа претходно го сториле и некои други лидери. Рамсфелд оцени дека е сосема можно ирачкиот народ да реши дека времето на Хусеин изминало и оти до смената на ирачкиот режим треба да дојде одвнатре.
XS
SM
MD
LG